Volám sa Radoslav Chovan a venujem sa tvorbe videí. Celý môj život sa okolo nich točí. Vlastne už od útleho veku, kedy som v trinástich natočil svoj prvý "film". Ukázal som ho na talentovkách na vtedy jedinej strednej filmovej škole na Slovensku, tam ma prijali a už to išlo. Točiac jedno video za druhým som sa zo strednej filmovej školy v Košiciach, z odboru "kamera, zvuk, strih" dostal na filmovú vysokú školu v Banskej Bystrici, kde som na filmovej tvorbe vyštudoval bakalára. Ako to však už býva, zmena je život a Bystricu som vymenil za Bratislavu, kde som s magisterským titulom umenia na Vysokej Školy Múzických Umení úspešne odpromoval.

Popri školách som robil v rôznych reklamných agentúrach, kde som sa popri strihu a kamere venoval aj réžii. Bol som súčasťou tvorby reklám pre množstvo značiek s rôznym zameraním. Pracoval som tiež pre najväčšie vydavateľstvo na Slovensku, v ktorom som okrem iných tvoril videá aj pre magazíny Eva, Autobild, Nový čas, Živé.sk a ďalšie. Malým splneným snom je však pre mňa spolupráca na tvorbe sprievodných videí pre filmový festival v Benátkach, ktorý je najstarším filmovým festivalom na svete.

Po nadobudnutých skúsenostiach som si povedal, že nastal čas osamostatniť sa a začať pracovať na vlastných video-projektoch. Okrem hudobných videoklipov sa venujem hlavne promo a fashion videám pre rôzne značky, firmy, vydavateľstvá, ale aj pre fyzické osoby - jednoducho pre kohokoľvek, kto po vlastnom videu túži.

Mám rád filmovú poetiku a filmový vizuál a vždy ich rád prenášam do každého svojho videa. Povedzme si úprimne, kto z nás nikdy netúžil byť súčasťou filmového príbehu? Mojou vášňou je dostať vás do jedného z nich, do vášho vlastného.

 
 

Workshopy

Ak by ste chceli nahliadnuť do tvorby videí bližšie a naučiť sa viac alebo rozšíriť svoje skúsenosti v oblasti videotvorby, ste na správnom mieste :). V spolupráci s ateliérom KAPRO totiž robievam workshopy pre malých aj VEĽKÝCH, kde sa okrem iného, dozviete ako nakrúcať, svietiť, akú techniku zvoliť, kde a ako strihať a množstvo ďalších informácií.