Volám sa Radoslav Chovan a venujem sa tvorbe videí. Celý môj život sa okolo nich točí. Vlastne už od útleho veku, kedy som v trinástich natočil svoj prvý "film". Ukázal som ho na talentovkách na vtedy jedinej strednej filmovej škole na Slovensku, tam ma prijali a už to išlo. Točiac jedno video za druhým som sa zo strednej filmovej školy v Košiciach, z odboru "kamera, zvuk, strih" dostal na filmovú vysokú školu v Banskej Bystrici, kde som na filmovej tvorbe vyštudoval bakalára. Následne som sa presťahoval do Bratislavy, kde som  na Vysokej Škole Múzických Umení úspešne odpromoval s magisterským titulom umenia.

Už popri štúdiu som pracoval v rôznych reklamných agentúrach, kde som sa okrem strihu a kamery venoval aj réžii. Bol som súčasťou tvorby reklám pre množstvo značiek s rôznym zameraním. Po škole som pracoval pre najväčšie vydavateľstvo na Slovensku, v ktorom som okrem iných tvoril videá aj pre magazíny Eva, Autobild, Nový čas, Živé.sk a ďalšie...

Po nadobudnutých skúsenostiach som si povedal, že nastal čas osamostatniť sa a mať väčšiu autorskú slobodu. Po založení živnosti v roku 2018 som začal pracovať na videách s rôznym zameraním pre množstvo značiek. Ide hlavne o reklamné videá pre web či televíziu, hudobné videoklipy či fashion videá pre módne magazíny či rôzne značky. Tak isto sa venujem tvorbe korporátnych a produktových videí. Od roku 2021 som pole mojej "video-pôsobnosti" rozšíril aj o podieľanie sa na tvorbe seriálu "Oteckovia" pre televíziu Markíza. Po jeho skončení sa mi ešte toto "televízno-seriálové" sedlo opustiť nechcelo a pokračujem v tvorbe ďalšieho seriálu  - "Mama na prenájom". Malým splneným snom je však pre mňa spolupráca na tvorbe sprievodných videí pre filmový festival v Benátkach, ktorý je najstarším filmovým festivalom na svete.

Mám rád filmovú poetiku a filmový vizuál a vždy ich rád prenášam do každého svojho videa. Povedzme si úprimne, kto z nás nikdy netúžil byť súčasťou filmového príbehu? Mojou vášňou je dostať vás alebo váš produkt do jedného z nich, do vášho vlastného.